MUDr. Jan Němeček MUDr. Jan Němeček

praktický lékař pro děti a dorost

Vážení pacienti,


vím, že po odchodu paní doktorky Přidalové pro Vás nastala řada změn. Rád bych Vám proto zodpověděl Vaše nejčastější otázky.

S jakými lékaři se v ambulanci setkáváte?


Moje pracoviště má akreditaci Ministerstva zdravotnictví pro předatestační vzdělávání v oboru Praktické lékařství pro děti a dorost. Pro získání této akreditace jsem musel splnit přísná kritéria kontinuálního vzdělávání a kvality poskytované péče.
Proto se zde od středy do pátku, kromě mne, setkáváte s MUDr. Lenkou Batelkovou (Červenkovou), lékařkou, která pracuje na Dětském odd. Nemocnice v České Lípě a na Novorozeneckém oddělení Nemocnice Mělník. V mojí ambulanci nyní probíhá poslední (čtvrtý) ročník její předatestační přípravy. MUDr. Barbora Brhlíková a MUDr. Oldřich Páv jsou lékaři Dětského oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a bývají zde každé pondělí. V naší práci se snažíme maximálně spolupracovat a naši činnost vzájemně koordinovat tak, aby to bylo ve prospěch Vás, našich pacientů. Počítačový systém máme propojený, a proto máme vždy podrobné informace o Vašem předchozím ošetření.
Každé úterý bývám v ambulanci sám.

Ve které ambulanci Vás ošetříme?


V ordinační době pro nemocné (až na úterý a dobu dovolené) ošetřujeme nemocné pacienty v obou ordinacích, pacienty ošetřujeme, až na odůvodněné výjimky, v pořadí ve kterém přicházíte. Zveme Vás do jedné či druhé ambulance, jakmile odejdou předchozí pacienti. Snažíme se tak maximálně zkrátit dobu Vašeho čekání.
Pokud jste pozváni na preventivní prohlídku či očkování, jste pozváni do jedné či druhé ambulance a sestra si Vás jmenovitě vyvolá.

Můžete si vybrat ošetřujícího lékaře?


Pokud si přejete být ošetřováni konkrétním lékařem či lékařkou, rádi Vám vyjdeme vstříc, jen Vás prosíme, vyčkejte, až na Vás přijde řada a ambulance bude volná.

Jak dlouho budete na ošetření čekat?


Sám jsem občas pacientem a vím, jak si přeji být co nejrychleji na řadě. Když jsem ale v ambulanci, přeji si, aby se mi lékař opravdu věnoval a kvalitně mne ošetřil. A to je i to, o co se snažíme v naší ambulanci, nabídnout Vám kvalitní lékařské ošetření a přátelské prostředí. Abychom Vás mohli kvalitně léčit, zajímá nás Vaše anamnéza, a proto Vám klademe řadu otázek na Vaše obtíže. I klinické vyšetření a v případě potřeby i odběry a vypsání žádanek na odborná vyšetření není hotovo za několik minut. Mějte proto, prosím, při čekání pochopení, i pacienti před Vámi si přejí, stejně jako Vy, být řádně ošetřeni.

Proč není vystavení posudku jen „razítkem“?


Mnoho změn nastalo v posudkové činnosti. Dříve jste si „chodili pro razítko na počkání“. Nyní po Vás chceme vyšetření dítěte a také potřebný čas na vyplnění všech formulářů. Povinné klinické vyšetření nám již 2 roky ukládá legislativa pod vysokými sankcemi při jejím nedodržení. Na posudek Vám navíc píšeme i krátkou anamnézu Vašeho dítěte. Já i paní doktorka Červenková z naší praxe velmi dobře víme, jak se špatně ošetřuje akutně nemocné dítě, o kterém nic nevíme. Pokud s dítětem přijdou rodiče, na důležitou anamnézu (alergie, vážná onemocnění, operace,…) se doptáme, pokud ale přijde zdravotník ŠvP či LT,………. Vyhotovení jednoho posudku nám trvá cca 20 minut, proto došlo i k navýšení poplatku.

Jaké změny nastaly v očkování?


Očkování je také častým důvodem, proč navštěvujete naši ambulanci. Vakcíny nejen pro povinné, ale nově i pro Vámi hrazené očkování mám pro Vás připraveny v lednici v ordinaci. Pro vakcíny tedy již nemusíte do lékárny, navíc Vám garantuji dodržení předepsaného teplotního řetězce, který každý den kontrolujeme a v neposlední řadě i nižší cenu za očkování pro Vás.
Snažil jsem se zodpovědět Vaše asi nejčastější otázky. Pokud se nás budete chtít na cokoliv zeptat, neváhejte tak učinit. Pokud budete mít připomínky k naší práci, řekněte nám je. Záležím nám nejen na kvalitě naší práce, ale i na Vaší spokojenosti.Váš MUDr. Jan Němeček

info(zavinac)mudrjannemecek.cz

MUDr. Jan Němeček, Praktický lékař pro děti a dorost
správa webu: Prokopuloss
...